Krtkovanie Ab-krtkovanie sa nazýva čistenie potrubia kanalizácie, ku ktorému je potrebný elektromechanický stroj Rothenberger a Rigid a dopĺňa ho aj vysokotlakové čistenie, ktoré sa môže využiť jedine v priestoroch, kde nie je problémom vyplavenie vody a odpadu do okolitého prostredia. Obidve metódy sú vysoko účinné a pomôžu občanom v prípade havarijného stavu na kanalizácii.

Moderné prístroje dokážu veľa

Rokmi zanedbávaná čistota odpadového a kanalizačného potrubia si vyberie svoju daň v nepravý čas, potrubie sa upchá, a tým je ohrozené fungovanie všetkých napojených prevádzok na čas potrebný na jeho vyčistenie. V takom prípade sa občania môžu obrátiť na firmu, ktorá túto činnosť vykonáva a je k dispozícii 24 hodín denne a prídu aj počas sviatkov. Hrubé nečistoty, ktoré sa nalepia na steny potrubia ho úplne upchajú a odpad sa tak vracia späť do bytov, a to treba odstrániť.

Nánosy špiny a mastnoty dokáže perfektne odstrániť elektromechanický stroj Rothenberger a Rigid, ktorého podstata tkvie v použití rotačnej a vibračnej špirály najrozličnejšej dĺžky, ktorá je na stroj napojená a týmito pohybmi dokáže strhnúť v povrchu potrubia všetko, čo tam nemá byť. Výhodou sú vymeniteľné nadstavce, aby bolo čistenie ešte dôkladnejšie, navyše špirály sa dostanú aj do kolien s uhlom 90°.

Pri použití vysokotlakového čistenia je nutné zaobstarať si stroj od firmy Rioned s čistiacou silou aspoň 150 barov. Jeho súčasťou je hadica s dĺžkou aj 100metrov a s dýzami na konci, ktoré sú takisto meniteľné. Hadicou sa dá vyčistiť aj nedostupný priestor, ale jedinou nevýhodou je riziko vytopenia okolia. Napriek tomu sa tento spôsob považuje za najefektívnejší.

Toto vám v prípade havárie pomôže

Veľmi tvrdé usadeniny vodného kameňa alebo prerastené korene stromov či iné prekážky dokáže prekonať frézovanie. Spolu s ním je nutné vykonávať aj súbežný monitoring potrubia, aby bolo vidieť kde a v akej miere je poškodené a pokiaľ ho treba frézovať. Prevencia má svoje výhody, preto ju netreba podceňovať, ušetríte si tak kopu problémov a aj financií. Firma je tu pre vás, tak neváhajte a objednajte si monitoring toho vášho potrubia, aby vás havária neobmedzila na dlhší čas.