Zariaďujete si práve nový byt alebo v ňom prebieha rekonštrukcia? Určite sa zamýšľate aj nad zariadením interiéru a jeho celkového dizajnu. Poradíme vám zopár tipov a nápadov, ako si vytvoriť moderné luxusné a pohodlné bývanie. V súčasnosti je najviac obľúbeným štýl takzvaného minimalizmu. Avšak existujú aj iné štýly, ktorými sa môžete inšpirovať. Aký štýl či dizajn si zvolíte, to je len a len na vás. Avšak platí niekoľko pravidiel, s ktorými bude váš domov vyzerať ako od profesionála.

Zvoľte si štýl

Ako prvé na začiatku zariaďovania interiéru je dôležitý vybrať si jeden dizajnový štýl, ktorým sa budete riadiť. Odporúča sa nekombinovať viaceré štýly, inak to vyzerá dosť lacno a chaoticky. Medzi základné patrí napríklad minimalizmus. Je charakteristický základnými farbami ako biela, čierna, drevo – jednoduchosť a multifunkčnosť. Obľúbeným je tiež industriálny štýl, ktorý je charakteristický kovovými prvkami a veľkolepými priestormi. Škandinávsky – prírodný a pohodlný, rustikálny – v hlavnej úlohe drevo, alebo historický vintage. Možností je mnoho. Hlavné je držať sa len jedného štýlu.

apartmán

Multifunkčný domov

Najväčšia časť úlohy bytových dizajnérov je vybrať multifunkčný nábytok, ktorý nebude zbytočne zaberať veľa miesta. Snažte sa využiť priestor čo najefektívnejšie a stavte na viacúčelový nábytok. Je to jednoduché, moderné a elegantné. Navyše budete mať viac priestoru na rôzne bytové doplnky, ktoré vášmu domovu pridajú tú správnu atmosféru. Ak s tým máte problém alebo potrebujete poradiť, určite kontaktujte skúseného interiérového dizajnéra alebo architekta.

Harmónia farieb

Pri výbere farebnosti sa určite môžete vrhnúť aj na kreatívnu farebnosť. Ak však zvolíte napríklad minimalizmus, je vhodné nekombinovať viac ako 3 farby. Je na vás či chcete mať svetlý a slnečný alebo elegantný tmavý. Pri svetlom štýle sa hodí kombinácia svetlej béžovej, bielej a dubového dreva. Tmavý štýl je známy šedými farbami, tmavým ebenovým drevom a kovovými prvkami. Alebo môžete skombinovať svetlosť a tmavosť týchto kombinácií a vznikne vám skvelá harmonická kombinácia.

obývačka

Priehľadnosť

Správny nádych bytu dodajú vhodne zvolené bytové prvky. Stavte na veľké presklené okná a priehľadné sklo. So schodmi sa dá tiež pekne vyhrať. Voľbou elegantného luxusného skleneného zábradlia pozdvihnete čaro a atmosféru bytu ako celku. Sklenene zabradlie na schody je krásnym moderným prvkom každého bytu či domu.