Vo svete existujú rôzne masážne techniky. Niektoré sú známe viac, iné menej. Ak sa v tejto oblasti neorientujeme, tak nemusíme poznať mnohé z nich. Zaoberáme sa väčšinou len tými klasickými masážami, ktoré napomáhajú uvoľňovať svaly, chrbát, krčnú chrbticu alebo podobné oblasti ľudského tela, ktoré nás zvyknú bolieť. Vyhľadávame teda masáž väčšinou len za účelom odstránenia bolesti. A nie za účelom prinášania radosti a uvoľnenia celého tela.

Vysvetľujúce okienko. Čo je to masáž lingamu? Alebo začneme rovno tým, čo je to vlastne lingam.

veci na masírovanie

Lingam je odborný výraz, ktorý sa využíva predovšetkým v spojení s tantrickou masážou. Lingam je oblasť penisu, takže masáž lingamu zahŕňa masírovanie penisu. Jeho hladenie, masírovanie končekmi prstov a dlaňami, prípadne masáž prostredníctvom vlastného tela masérky. Takáto masáž sa dá vykonávať aj doma, no v tantrických centrách, kde sa jej venujú, je vykonávaná odborne a profesionálne. V domácom prostredí sa stretnete len s amatérskou masážou, ktorá môže byť dosť odlišná od tej originálnej. Kreativite sa síce medze nekladú… ak ste neboli na ozajstnej tantrickej masáži, tak to pre vás môže byť tiež príjemný a obohacujúci zážitok. Ak ste už na nejakej boli, tak možno budete sklamaný alebo naopak príjemne prekvapený. Záleží od šikovnosti, kreativity a vynaliezavosti vašej domácej osobnej masérky.

chlap na masáži

Samozrejme, takáto masáž nezačína a nekončí len pri masáži lingamu. Treba sa venovať poriadne masáži aj ostatných častí tela, aby bola osoba, ktorá je masírovaná uvoľnená. Keby sme sa hneď vrhli na masáž lingamu, tak sa nemusíme stretnúť s pochopením. Na všetko treba trochu času a preto treba začať inými oblasťami tela. Masírovaná osoba možno tuší, kam sa masáž bude uberať, no nechávame ho v napätí a tým je preňho masáž ešte príjemnejším zážitkom.

Tak ako vyskúšate masáž lingamu doma alebo sa zveríte do rúk profesionálnym masérkam? Dáte tomu reálnu šancu na úspech? Máte odvahu?