Pozvánky na svadbu sú podľa mňa veľmi dôležitou súčasťou tejto „akcie“, pretože ide o akýsi prvý dojem. Ja som urobila jednu obrovskú chybu. Nepočítala som totiž s tým, že keď firme, ktorá bude pozvánky graficky upravovať a tlačiť, jasne a presne vysvetlíte, čo na pozvánkach chcete a čo nechcete mať, môže svoju robotu odfláknuť tak zásadným spôsobom.
Ženích a nevesta sa bozkávajú pri západe slnka a stoja vo vode.jpg

Na čo si dať pozor

Len v skratke, na pozvánkach bolo použité iné písmo, text bol napísaný s chybami, papier nemal správnu gramáž, teda takú, akú sme si objednali, perleťový papier nemal s perleťou nič spoločné a namiesto lesklého, sme dostali matný papier. Vrcholom bolo to, že namiesto mena Martin, bolo na pozvánke uvedené Maťko. Proste des a hrôza!!!Ženích a nevesta stoja na kopci a držia sa za ruky.jpg

Ak sa chcete vyhnúť takýmto „nedorozumeniam“ (tak to totiž popísali vo firme, ktorá nám pozvánky tlačila), dajte si záležať na týchto veciach:

  1. Potom, ako agentúre odošlete všetky svoje požiadavky a inštrukcie, podotýkam, že musia byť skutočne presné a podrobné, sa uistite, či druhá strana naozaj všetkému dobre porozumela. Proste sa vyhnite komunikačnému šumu. Verte, že ten šum môže byť u niektorých ľudí hlasnejší ako techno koncert vo vedľajšej dedine.
  2. Nikdy si bez ukážky nenechávajte tlačiť plný počet pozvánok. Už na začiatku sa dohodnite, že chcete najprv https://aktualne.centrum.sk/czoborova-najprv-deti-potom-svadba/showbizz/svetove/ vidieť jeden reálny kúsok. Na základe vašej spokojnosti alebo nespokojnosti následne urobíte prípadné úpravy, necháte si zaslať ďalší kúsok na ukážku a až keď budete spokojný na tisíc percent, tak si necháte vytlačiť všetkých XY pozvánok a aj za nich zaplatíte.
  3. Veci ohľadom platby a prípadných úprav si vždy poistite zmluvou. Inak s firmou nepohnete doľava ani doprava.
  4. Na pozvánky nenechávajte dohliadať nikoho iného, teda mamu, otca alebo sestru. Čo chcete, to viete najlepšie vy. Naozaj, dajte si povedať, a v tomto smere neverte nikomu.