Netflix je dnes populárnou a častou využívanou internetovou službou. Máme ju dostupnú i na prenosných zariadeniach ako tablet a smartfón, no môžeme ju využiť i pre svoj laptop. V mobilnom zariadení ju nájdeme ľahko, cez Google Play. Je dostupná, avšak nie je to zdarma. Avšak pritom sa nejedná o nejaký obzvlášť vysoký poplatok. Poskytuje nám skvelé služby, preto sa už stáva populárnou globálne.

tablet

Cez túto službu môžeme pozerať rôzne populárne filmy či seriály, vlastne výber by mal byť neobmedzený, každý by sme tam mali nájsť to svoje. Táto služba bude zrejme budúcnosťou sledovania videí, je to ako mať po ruke všetky typy seriálov i filmov v jednej aplikácii. Teda miesto povedzme 80 TV kanálov nám stačí jedna aplikácia, na ktorej si môžeme pustiť čokoľvek, kedykoľvek a vlastne kdekoľvek. Vlastne už vravíme skôr o službe pritomnosti, s ktorou sa ráta i do budúcna. Je to praktické riešenie vhodné pre dnešnú dobu, klasické sledovanie TV staníc už dávno stráca na svojej popularite. V dnešných nových TV máte túto aplikáciu dostupnú.

Prvý mesiac máme všetci zadarmo, čiže v podstate je možné ju využiť ihneď, pričom po prvom mesiaci používania sa môžeme rozhodnúť, či ju budeme používať i naďalej.

 Pokiaľ budeme spokojní a rozhodneme sa pokračovať, klasické využívanie bez možnosti pozerania v kvalite HD, nás výjde sympatickým 8 Euro na každý mesiac. Pokiaľ chceme ten štandart ako možnosť sledovať videá v HD a pritom mať spustené aj dve videá na jednej ploche, orientujme sa na štandartný balíček v hodnote 10 Euro mesačne. No ak sa vám to zdá málo, môžeme si rovno objednať prémiový balíček bez akéhokoľvek obmedzenia na kvalite a funkciách za 12 Euro/mes. Takáto neobmedzená voľba nám potom dopraje sledovať video v kvalite Ultra HD a v prípade záujmu tak môžete na ploche pozerať naraz až štyri videá súčasne. Avšak každý jeden balíček poskytuje všetky seriály i videá bez obmedzenia.

kybernetika

•         Treba však možno počítať s tým, že mnohé videá budú v anglickom jazyku, možno aj bez tituliek. Služba je tu relatívne krátko a ešte sa nestihli všetky videá predabovať či vytvoriť im titulky, zatiaľ. No pokiaľ ovládate angličtinu, nemal by byť problém.