Úroda sa zbiera zväčša do prepraviek a tie sa ďalej spracúvajú. Funguje ako taký transportný, manipulačný, ale i skladovací obal, ktorý umožňuje zelenine aj ovociu dýchať, byť v hygienicky nezávadnom a čistom prostredí a uchovať si svoje vlastnosti nejaký čas, kým sa spracujú, zabalia alebo predajú. Tak sú plastové prepravky na ovocie a zeleninu vlastne základným prepravným obalom v poľnohospodárskej úrode. Čo spoločnosť to možno iný požiadavky, systém, proces a podobne, ale prepravky tie sa používajú a sú teda iste dôležitou súčasťou tak zberu, ako aj transportu a nakoniec prepravy ovocia a zeleniny.

plastove prepravky

Na potravinársky sortiment sú kladené vysoké hygienické nároky, preto aj prepravky musia byť z materiálu, ktorý tomuto vyhovuje a patrične zodpovedá. Prepravky sa okrem toho veľa používajú aj pri menších rozvozoch tovaru, ako aj zeleniny a ovocia k odberateľov. Kvalita a inovácie sa v prípade prestížnych výrobcov obalov dostáva do popredia a prepravky sú hneď o level vyššie. Nielen materiál zaváži, ale aj tvar, uchytenie, ergonomické prevedenie, možnosť skladania, stohovania a podobne. Aby sa šetrilo miestom a tovar bol prakticky naskladaní, je stohovanie priam nevyhnutnosťou.

plastove prepravky na zeleninu a ovocie

Pokiaľ zvažujete práve kúpu nových prepraviek, pozrite si širokú ponuku a katalóg napríklad u výrobcu Schoeller Allibert. Vysoko kvalitné prepravky na ovocie a zeleninu majú na svojich webových stránkach alebo v online katalógu. Pokiaľ potrebujete špeciálne obaly alebo máte nejaké špecifické požiadavky, neváhajte sa jednoducho informovať na všetko, čo potrebujete vedieť.

Prepravovať i skladovať ovocie a zeleninu môžete aj v týchto skvelo prevedených prepravkách, ktorési môžete zakúpiť a v niektorých prípadoch aj prenajať. Manipulácia s prepravkami dosť zaváži napríklad pri čase nakladania alebo vykladania tovaru. Určite je to na zváženie, čo presne si vybrať, aby ste svoje procesy čo najviac optimalizovali.