Prepravujete potravinársky tovar a aj napriek rýchlej dodávke a chladeniu nemáte istotu, že sa tovar dostane na pulty predajní vo vysokej kvalite? Potravinársky priemysel je jedným z najchúlostivejších odvetví, čo sa dopravy tovarov a materiálov týka. Okrem bežnej prepravy konzervovaných tovarov a tovarov ktorým nevadia výkyvy teploty, prevoz od výrobcu ku koncovému zákazníkovi potrebujú aj potraviny, ktoré musia pri prevoze uchovať svoju kvalitu a trvanlivosť. K takýmto potravinám, ktoré vyžadujú špeciálne prepravné podmienky radíme napríklad mliečne výrobky ako jogurty, maslá alebo syry. Výkyvmi teplôt v sklade a počas prepravy sa môžu znehodnotiť alebo dokonca skaziť.

Nová generácia ibc kontajnerov

Takto vzniká neprimerané zaťaženie v oblasti ekologického faktoru ale aj vznikajú zbytočné odpisy týchto tovarov. Táto situácia vedie k zvýšeným nákladom spojeným so zbytočnou stratou tovarov. Tá istá situácia sa týka mäsa a mäsových výrobkov, ktoré v prípade skazenia predstavujú vysoké zdravotné riziko, rovnako ako vyššiu cenu straty. Zamedziť takýmto stavom môžeme vďaka Ibc kontajnerom, slúžiacim na prevoz práve týchto druhov tovarov. Tieto špeciálne kontajnery sú nielen kvalitne vyrobené ale aj ekologicky efektívne. Ako príklad si zadáme IBC kontajner Schoellerallibert Combo Pure od spoločnosti Schoeller Allibert. Táto spoločnosť je špičkovým dodávateľom a poskytovateľom obalových materiálov pre sklady a distribúciu.

Potraviny musia byť čerstvé a v najvyššej kvalite

Kontajner Combo Pure je vyrobený z anitbakteriálneho materiálu. Nie je to iba obyčajný plast, na aký sme zvyknutý od bežných dodávateľských firiem. Vďaka tomuto materiálu je potlačovaný rast baktérii. Má dvojitú štruktúru, takže je mimoriadne pevný. Navyše vďaka možnosti zloženia optimalizuje náklady na spätnú logistiku. Jeho výhody čerpajú v systéme prepravy všetci. Takto by mal vyzerať kvalitný produkt, ktorému zveríme bezpečie potravinárskeho tovaru.