Spoločnosť s ručením obmedzeným (alebo aj s.r.o.) je typ podnikateľskej činnosti, ktorá chráni svojich vlastníkov pred osobnou zodpovednosťou za dlhy alebo záväzky svojej firmy. Spoločnosti s ručením obmedzeným sú hybridné subjekty, ktoré kombinujú vlastnosti spoločnosti s charakteristikami partnerstva alebo samostatného vlastníctva.

Primárnou výhodou spoločnosti s ručením obmedzeným je oddelenie aktív a príjmov od spoločnosti a vlastníkov a investorov prostredníctvom obmedzeného ručenia. To znamená, že ak spoločnosť skrachuje, akcionári môžu stratiť len toľko, koľko bola ich pôvodná investícia. V takomto prípade bankrot firmy neovplyvní osobné finančné prostriedky majiteľa či viacerých majiteľov. Veritelia alebo iné zainteresované strany si tak nemôžu nárokovať osobný majetok alebo príjem vlastníkov. Kvôli obmedzenej zodpovednosti investori viac túžia po rizikovom kapitáli, pretože ich straty sú v tomto prípade obmedzené.

Predaj s.r.o.

Predaj alebo kúpa firmy nie je vôbec taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ešte pred samotným predajom či kúpou sa budete musieť uistiť, že máte v poriadku všetky firemné dokumenty a financie. Predávajúci sa zasa na druhej strane musí postarať o to, aby bola jeho spoločnosť, ktorá je na predaj správne ocenená. Následne musí identifikovať kupujúcich, vyjednať dohodu a vypracovať formálnu zmluvu o predaji sro platca dph 41business.com.

Predaj s.r.o.

Ak máte záujem o kúpu firmy, budete si musieť v prvom rade nájsť predajcu a dohodnúť sa na cene, na ktorej sa obaja dokážete zhodnúť. Možno bude potrebné zapojiť do vyjednávania ceny o odborníka na oceňovanie podnikov. Predávajúci, no i kupujúci si môže vyžiadať i prezretie vášho registra a minulosti v podnikaní

Na našej stránke máte možnosť predať, alebo aj kúpiť akúkoľvek firmu. Ponúkame niekoľko spoločností rôznych typov podnikateľskej činnosti. Spoločnosť s ručením obmedzením však patrí medzi najobľúbenejšie začiatočnícke firmy. Naša stránka chráni platcu i samotného predajcu firmy pred akýmkoľvek podvodom a neprávom.