Jedným z najviac nezabudnuteľných zážitkov ako dieťa je umiestnenie mince do Pinball stroja a snažiť sa poraziť osoby ktoré ostali vo výsledkovej tabuly. Najviac úžasným aspektom hry Pinball je to, že stroje sú zvyčajne zjednodušujúce vo svojom dizajne. V skutočnosti je pinball o niečo viac ako zabránenie tomu, aby sa strieborná loptička dostala z hry a prehral hru po troch pokusoch.

hraní

V priebehu posledných sto rokov sa vývoj pinballových strojov dal na dlhú cestu. Vychádzajúc z najzákladnejších strojov, ktoré obsahovali niečo viac, ako zabrániť tomu, aby loptička nespadla sa dostala až dokomplexných sofistikovaných strojov 21. Storočia. Sú to doslova hry pre každý jednotlivý typ osoby bez ohľadu na vek alebo pohlavie. K dispozícii sú hry založené na knihách, videohrách, filmoch a takmer v akomkoľvek žánri, aký si dokážete predstaviť. Aj keď sú zábavné pre všetky vekové kategórie, existujú aj prípady nezákonného hrania hazardných hier so strojmi, ktoré spôsobili zákazy v oblastiach Severnej Ameriky, ale v porovnaní s pozitívami súvisiacimi s týmito strojmi sa pinballové hry môžu považovať za hobby pre celú rodinu.

painball

Pinball v populárnej kultúre
Pinballové hry sa často vyskytujú v populárnej kultúre, pretože tu boli hračky na mince, často ako symbol povstania alebo húževnatosti. Najznámejším príkladom v histórii pinballových hier je album Tommy (1969) od The Who, ktorý sa zameriava na titulnú postavu, „hluché, hlúpe a slepé dieťa“, ktorý sa napriek tomu stáva Pinballovým kúzelníkom, ktorý používa pinball ako symbol a nástroj pre svoju misiu. Kúzelník sa odvtedy stal synonymom termínu pre expertného pinballového hráča. A aby sa celý tento kruh uzavrel, Bally vytvoril pinballovú hru Tommy Pinball Wizard s Ann-Margret a The Who`s Roger Daltrey na sklenenej doske. Vo filmovej verzii hraje Tommy na stroji Gottlieb Kings a Queens, zatiaľ čo The Champ hrá Gottlieb Buckaroo stroj.