Roky nečistené kanalizačné potrubie sa nám môže vypomstiť v ten najnevhodnejší čas, odstaví celú našu domácnosť od používania až dovtedy, pokiaľ sa potrubie nevyčistí a opäť neuvedie do prevádzky. Nad tým, aby bolo prevádzky schopné, bdejú spoločnosti, ktoré sa venujú čisteniu aj monitorovaniu kanalizácie a pomáhajú nám ich udržiavať v čistote.

Otvorený kanál je nebezpečný

Na firmy, ktoré čistia potrubia kanalizácií, sa môžete obrátiť s problémom kedykoľvek, 24 hodín denne, dokonca aj počas sviatkov a voľných dní. Majú moderné a výkonné vybavenie a technické zariadenia na to, aby vám dokázali pomôcť. Sprevádzkovanie upchatého potrubia je možné dvoma spôsobmi, v ktorých sú tieto firmy odborníkmi, elektromechanicky a vysokotlakovým čistením.

Domácnosti, ale aj iné prevádzky, sú napojené na kanalizačné potrubie a pomocou neho odvádzajú nečistoty z drezov, sprchových kútov, umývadiel či WC alebo výleviek, no ak sa dostane do bodu, že potrubie sa celkom upchá, nečistoty a odpad sa musia vrátiť späť do bytov, vyrazia vo WC či v umývadlách a podobne. Tomu sa dá predísť monitoringom a trasovaním potrubia, pri ktorom sa odhalia všetky problematické miesta, poškodenia a prípadné nánosy na stenách, ktoré je tak možné v predstihu opraviť a vyčistiť.

Elektromechanický spôsob krtkovanie si vyžaduje prítomnosť mobilného zariadenia s elektromotorom a napojenou oceľovou strunou. Motor poháňa strunu, tá vykonáva vibračný a rotačný pohyb, a tým dokáže uvoľniť všetky nánosy špiny z povrchu potrubia. Pri metóde čistenia vysokým tlakom vody je nutné mať k dispozícii čerpadlo, ktoré je zbudované vo vozidle, naňho sa napojí hadica s dĺžkou aj 100 metrov, s vymeniteľnými dýzami na koncoch. Vysoký tlak vody je schopný postrhávať všetko, čo nemá v potrubí miesto a vyplaví to von. https://www.csfd.cz/tvurce/31007-david-von-ancken/ Problémom môže byť vyplavenie nečistôt do okolia, preto je táto metóda použiteľná iba v niektorých prípadoch.

Čistenie potrubí je nutné a dôležité

Krtkovanie ako sa čistenie potrubí nazýva, je najlepší spôsob sprevádzkovania kanalizácie, ak to už inak nie je možné. Profesionálne firmy sú tu pre každého, pomôžu vám, ak si neviete rady s nefunkčným odpadom a sú schopní a ochotní starať sa oň aj formou monitorovania, aby mali prehľad, v akom stave sa nachádza.