Mobilný dom je vychádzajúcou hviezdou budúcnosti realít. Nie je nič jednoduchšie ako zaobstaranie si mobilného domu. Vďaka dostupnosti, výbave a možnosti okamžite bývať bez zbytočných investícii je čoraz žiadanejší. Trend zo západu – bývanie v mobilnom dome, je ekologickejšou, nízkonákladovou a modernou alternatívou k starých stavbám. Môžeme ich vidieť na dedinách, v chatových oblastiach a dokonca aj v mestách. Predstavujú totiž jednoduché riešenie pre tých, ktorý potrebujú nové bývanie, priestor na relax alebo priestory na podnikanie. Svojimi kompaktnými rozmermi a rôznorodosťou zabezpečujú možnosť vybrať si presne podľa predstáv kupujúceho. Práve preto stoja za pozornosť. Rozhodli sme sa pozrieť sa na to, ako bývanie v mobilnom dome funguje.

Chcete bývať ekologicky? Bývajte v mobilnom dome

Mobilný dom je kvalitnou náhradou za klasické stavby, má však niekoľko zásadných rozdielov. Mobilné domy http://www.euro-mobilnedomy.sk/ jasne vedú. V prvom rade si musíme uvedomiť, že mobilný dom je mobilný práve z dôvodu, že nemusí stáť na pevných základoch. Podklad pre mobilné domy tvorí štrková drť či inak spevnený podklad. Rovnako je možné ho osadiť na konštrukciu alebo zemné vrty. Nie je preto katalogizovaný ako nehnuteľnosť, ktorá priamo podlieha stavebnému zákonu. K jeho osadeniu na pozemku nepotrebujete štandardné ohlásenie stavebných prác či stavebné povolenie. Samozrejme isté povinnosti vyplývajú, ale tie sa menia od podmienok danej lokality. Technológia stavby mobilného domu je tie odlišná od tej klasickej. Kým pri nej ste viazaný napríklad vytvrdnutím betónu či iných materiálov, v prípade mobilného domu je to úplne inak. Je postavený z dielcov, ktoré na seba nadväzujú a ich súčasťou nie je betón.

mobilné domy ako budúcnosť bývania

Nie je teda potrebné čakať na jeho vytvrdnutie a doba počas ktorej sa stavba mobilného domu realizuje je mimoriadne krátka. To ale neznamená, že by jeho funkčnosť, bezpečnosť či pohodlnosť utrpela. Ako veľké plus vnímame aj zariadenie a automatické osadenie prípojok a rozvodov. Nie je teda potrebné po jeho inštalovaní na pozemku čakať, kým bude toto všetko zavedené. Bývať v mobilnom dome môžete prakticky okamžite. Ako sme si stihli všimnúť, náklady na prevádzku mobilného domu sú rovnako ako cena nižšie. Radí sa preto k nízko- nákladovému bývaniu. Nešetríte tak iba peniaze za energie ale aj životné prostredie. Otázok k mobilným domom je veľa a ak chcete vedieť viac je na mieste obrátiť sa na odborníkov, ktorý sa priamo zaoberajú predajom mobilných domov. Kvalitný zákaznícky servis a širokú ponuku domov nájdete priamo na stránkach euro-mobilnedomy.sk