Naša krajina patrí medzi technologicky vyspelé štáty v Európe a na našom území sa tiež vyrába celý rad strojárskych komponentov. Medzi nimi to môžu byť aj náhradné diely pre bicykle, prípadne jednotlivé komponenty na ich kompletizáciu. Bicykel sa skladá z niekoľkých desiatok až stoviek drobných súčiastok, pokiaľ si odmyslíme rám, riadidlá a obruče kolies. Cyklistika je jedným z najobľúbenejších športov na Slovensku a prevádzkujú ju aj zahraniční návštevníci, ktorí napríklad mieria do Nízkych a Vysokých Tatier alebo Malej a Veľkej Fatry. Vyrábať bicykle je teda nielen výhodné a rentabilné, ale aj záslužné, vzhľadom na to, že cyklistika je tiež šport ideálny pre udržanie dobrej telesnej kondície a psychickej pohody.

veľký bicykel

Technológia skladovania a prepravy výrobkov – súčasťou výrobného procesu je aj logistika. Inými slovami bude potrebné ukladať zhotovené diely do vhodných prepravných nádob a takto ich skladovať a dopravovať na ďalšie spracovanie či kompletizáciu. Na to výborne slúžia skladacie prepravky z plastu. Jedná sa o stohovateľné debny bez veka alebo s vekom, v niekoľkých veľkostiach, do ktorých sa môžu ukladať vyrobené diely tak, aby to bolo prehľadné a rýchle. O dobrý prehľad sa postará značenie prepraviek samolepiacimi papierovými štítkami, prípadne aj odlišná farba prepraviek.

bicykel na ceste

S prepravkami sa počíta všade, kde je nutné udržať výrobu bez zbytočných prestojov spôsobených neustálou výmenou poškodených prepraviek, čo býva napríklad u drevených debien, ktoré pomerne rýchlo starnú, praskajú a rozpadajú sa. Plastová prepravka je naopak veľmi ľahká a zároveň pevná, ľahko sa udrží v čistote a svojim spôsobom je to aj atraktívne riešenie manipulácie s výrobkami, uloženými v bezpečí a chránenými pred mechanickým poškodením a niekedy aj pred poveternostnými vplyvmi. Prepravky je možné využiť nielen v strojárstve, ale aj v elektrotechnickom priemysle, poľnohospodárskom odvetví či pri výrobe potravín.