Najväčší región vo Francúzsku, Nouvelle-Aquitaine je úchvatným miestom na objavovanie. Rozprestiera sa od Pyrenejí na juhu po krásne údolie Loiry na severe a od divokého pobrežia Atlantiku na západe po týčiaci sa masív Central na východe.
 
Preto si môžete užiť veľa ohromujúcich scenérií. V závislosti od toho, kam idete, narazíte na malebnú krajinu, rozľahlé lesy, vinice a ospalé údolia riek s množstvom očarujúcich miest a dedín rozmiestnených medzi nimi.La Rochelle.jpg
 
Medzi nádhernou prírodou nájdete historické mestá ako Bordeaux a Limoges, ako aj nádherné prímorské mestá Biarritz, La Rochelle a Royan, ktoré sa pýšia širokou škálou vynikajúcich vodných športov. Nouvelle-Aquitaine naozaj všetko má, môže sa pochváliť perfektnou kombináciou histórie, kultúry, prírody a vzrušujúcich outdoorových aktivít.
 
Orámovaná veľkolepou scenériou hôr Pyrenejí na juh a žiariacimi vodami Stredozemného mora na východe je ostrov Occitanie plný neuveriteľných prírodných štiav.
 
Zatiaľ čo väčšinu regiónu dominujú vinice, poľnohospodárska pôda a rustikálne dediny, divoká krása v Cevennes a Parc National des Pyrenees je jednoducho ohromujúca a je tu k dispozícii veľa vynikajúcich turistických a horolezeckých stúpaní.
 
Aj história nie je v Occitanie nikdy ďaleko; Zatiaľ čo jeho hlavné mestá Toulouse a Montpellier sú príjemné na preskúmanie, skutočnými hviezdnymi atrakciami sú opevnené stredoveké mesto Carcassonne, rímske ruiny v Nimes, pútnické miesto Lourdes a očarujúce staré mesto Albi.Carcassone.jpg
 
Pays de la Loiresa nachádza v oblasti Biskajského zálivu a jeho dlhého scénického pobrežia Atlantického oceánu až po údolie Loiry, ktoré je plné renesančných zámkov, bohatých záhrad a ohromujúcich scenérií.
 
Región je zaplavený históriou; Pri cestovaní po svojej pôvabnej krajine narazíte na staré hrady a zámky a historické mestá Saumur a Guerande sú obzvlášť atraktívne, popri väčších mestách Nantes a Angers.
 
Zatiaľ čo jej pekné pobrežie, prímorské mestá a rybárske dediny sú populárne, hlavným lákadlom regiónu je Údolie Loiry, a to aj z dobrých dôvodov: praská fantastickými zámkami, kultúrnymi pamiatkami, vinicami a ešte oveľa viac.