Na Slovensku je ešte stále veľa domácností, ktoré používajú staré už niekoľkoročné typy žiaroviek, ktoré pre spotrebu https://www.ordinace.cz/diskuse/22796/ elektriny nie sú až tak priaznivé. Najmä v terajších časoch, kedy ceny energií neustále narastajú, je potrebné začať uvažovať viac ekonomicky a šetrnejšie. V prípade, že by ste chceli o niečo viac elektrických nákladov ušetriť, spôsobom akým to viete dosiahnuť je výmena všetkých starých typov žiaroviek za nové moderné LED žiarovky. Klasické žiarovky nie sú v súčasnosti už vôbec výhodné a pri porovnaní s LED žiarovkami majú skôr viac nevýhod než výhodných vlastností.

farebná led žiarovka

Zásadný rozdiel, ktorým sa jednotlivé druhy žiaroviek odlišujú pozostáva v už spomínanej šetrnosti. LED žiarovky dokážu pri ročnom porovnaní používania oproti bežnej žiarovke ušetriť značné množstvo energetických nákladov. Zároveň ide o typ osvetlenia, ktoré má mimoriadne dlhú životnosť, takže na novú žiarovku nebudete musieť myslieť najbližších niekoľko rokov.

led žiarovky

S dobrou a dlhou životnosťou sa rovnako spája aj veľmi intenzívna sila svetla, ktorá dokáže presvietiť celú miestnosť. Za dobrými vlastnosťami nezaostáva ani nezávadné žiarenie a zloženie, čo sa pri naozaj starých typoch žiaroviek povedať nedá. Tie najstaršie klasické žiarovky sa totiž to vyrábali s pomocou ortuti, takže ich žiarenie pre ľudský organizmus až tak zdravotne nezávadné nie je. Naopak LED žiarovky sú maximálne bezpečné a ich svetlo nemá pre človeka a jeho zdravotný stav žiadny vplyv. Dôvod, pre ktorý sú LED žiarovky pre veľa ľudí taktiež zaujímavé, je ich široká farebná svetelná paleta. Podľa toho, ktorý typ tejto žiarovky si zakúpite, môžete získať napríklad kúpou RGB žiarovky aj krásne dekoračné farebné svetlo. S pomocou diaľkového ovládača alebo mobilnej aplikácie následne viete farbu meniť úplne jednoducho a nie je potrebné, aby ste sa ani pri tom postavili a hľadali vypínač.