Kto nebol raz dieťaťom a nepoznal zábavu v maličkostiach? Deťom stačí ku šťastiu strašne málo. Okolo sa šíriaci smiech, radosť a elán vás donúti stať sa na chvíľu opäť tým malým dieťaťom plným radosti a fantázie. Deti sú strojcami nášho šťastia. Aj keď sme už dospelými, ak máme naše vlastné deti, znovu sa s nimi hrávame a prežívame detstvo znovu. Zase nás začínajú tešiť detské hry, ktoré sme hrávali aj my, keď sme boli malými. Niektoré deti sa radi zabávajú, keď vonku prší. Tešia sa, že môžu skákať po mláke a fŕkať vodu všade okolo nás. Sú nadšené, keď sa vonku zatiahne obloha a začnú z neba padať kvapky.

detská zábava

Detská radosť nepozná konca kraja. Vedia sa tešiť z úplných maličkostí. Mnohokrát sa im lesknú očká od šťastia, keď vidia, že sa hráme s nimi. Prejavujú to, vrieskajú, kričia a prejavujú spontánnu radosť z hrania. Radi si kopete futbalovú loptu s vaším dieťaťom vonku na ihrisku? S loptou sa dá robiť naozaj hocičo. Kopať, hádzať, driblovať či iné aktivity. Poznáme lopty na trávnik alebo aj do vody. Tie do vody sú väčšinou nafukovacie. Sú ľahko prenositeľné a skladné. Deti majú radi schovávačku. Zahrajte sa na schovávačku so svojim dieťaťom a zistíte, aké je úžasné vrátiť sa do vašich detských čias, kedy ste nemali pracovné povinnosti a starosti.

radosť s deťmi

Doprajte si kúsok relaxu a zábavy aj vy. Mnohé deti preferujú aj hranie v interiéri vo vašom byte alebo rodinnom dome. Koľkokrát si vo svojej detskej izbe rozložia pexeso alebo človeče, nehnevaj sa. Určite tieto dve hry poznáte. Sú veľmi rozšírené a najznámejšie zo všetkých detských hier. Venujte svojmu dieťaťu trochu pozornosti a ono vám to neskôr oplatí. Bude vás milovať celým svojim srdcom. Malé deti sa ľúbia aj točiť a krútiť. Asi vás vezmem do detských čias a zahráme si spolu kolo, kolo, mlynské alebo iné vonkajšie aktivity. Tak isto obľúbenou detskou hrou, kde vyjadrovali zábavu, bolo skákanie šnúry. Túto hru mali rady najmä dievčatá. Chlapci sa zabávali skôr kopaním do lopty.